Tavsiye ettiğiniz bir eğitim seti veya kitap var mıdır?

        Özellikle tavsiye ettiğim bir kitap, eğitim seti veya eğitim kurumu maalesef yoktur. Hakkında bilgi sahibi olmadığım bir ürün veya kurum için maalesef fikir beyan edemiyorum.

Kitap için bizzat kitapçılardan inceleyerek kendi zevkinize uygun olanı alabilirsiniz. Örneğin ben bilim kurgu sevdiğim için o tarz bir kitap alıp okurum ancak siz polisiye türünden hoşlanabilirsiniz. Size bilim kurgu türünden bir hikaye kitabı önermem doğru olmaz. Gramer kitabı olarak da piyasada çeşitli isimler mevcuttur. Yine kendiniz kitapçılardan tek tek bakıp kendi tarzınıza yakın bir anlatım tekniği olan yazarın kitabını almanızı öneririm. 

Eğitim setleri ile hayatımda hiç ders çalışmadığım için maalesef tavsiyede de bulunamıyorum. Elbette ki hoşunuza gidecek türden çok başarılı çalışmalar mevcuttur ama bilginiz olsun ki bu işte para tuzağı olan ürünler de mevcuttur. İngilizceyi en iyi özel ders ile öğrenebilirsiniz. Paranızı riske atmayın derim. 

Eğitim kurumu tavsiyem yoktur çünkü önemli olan binalar değil, içindeki öğretmenlerdir. O yüzden size tavsiyem, bir eğitim kurumu ile eğitim alacağınıza dair sözleşme imzalamadan evvel, deneme amaçlı derslerine misafir olarak katılmak istediğinizi söyleyin. Öğretmenin ders anlatış tarzı, sınıf ortamı, ders materyalleri vs konularda orası içinize sinmişse o zaman yazılabilirsiniz. Bana gelen binlerce e-mail vardır bu tür mağdurlardan. 9 aylık sözleşme imzaladıktan sonra derse katılıp ilk haftada o dersten, hocadan sıkılan ve pişman olan kişiler var. Zeytin kadar basit bir şeyi bile alırken tadına bakarız da 9 ay eğitim alacağımız bir yeri neden önce incelemeyiz?